piątek, Październik 21st, 2011 | Author:

Drugi Marsz Mężczyzn

„Odważnie Ku Prawdzie”

sobota 19 listopada 2011, godz. 13:00
Kościół św. Wojciecha pl. Dominikański

Ideą projektu „Marszu Mężczyzn” jest uaktywnienie mężczyzn w Kościele, podkreślenie ich roli i odpowiedzialności wobec ważnych zagadnień współczesności. Poprzedni Marsz był głosem mężczyzn „w Obronie Życia”, obecnie chcemy wskazać na Jezusa jako źródło Prawdy.

Do inicjatorów Marszu (wspólnoty „Wawrzyny” i „Agalliasis”) dołączają się mężczyźni z innych wspólnot Wrocławia, którzy pragną publicznie dać świadectwo swej wiary, opowiedzieć się za dobrem, prawdą i uczciwością w każdej dziedzinie życia.

Temat Marszu „Odważnie ku Prawdzie” jest wyzwaniem do dawania świadectwa prawdy w każdym miejscu i czasie. Każdy chrześcijanin powinien żyć w prawdzie, prawdzie która wyzwala.

W sposób szczególny odnosi się to do mężczyzn, by stali na straży prawdy i odważnie ją głosili. Istotą tego Marszu jest wspólna modlitwa mężczyzn w obronie prawdy jako źródła wolności każdego człowieka.

Link do filmiku reklamowego: http://vimeo.com/31446699

 

PLAN

W tym roku planujemy Marsz w sobotę 19 listopada 2011.

  • Rozpoczniemy go o godzinie 13:00 Eucharystią pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego
    w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim,
  • Następnie przejdziemy z kościoła dominikańskiego pod kościół Garnizonowy św.Elżbiety, by tam ok.15:00 Marsz zakończyć.

 

Panowie, to czas dla mężczyzn !

 

Liczymy, że włączycie się w realizację tego dzieła, jego promocję i przebieg.

Category: Wydarzenie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply