środa, Kwiecień 11th, 2012 | Author:

Szanowni Państwo,

Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty” i zespół wrocławskich wolontariuszy ogłasza nabór do projektu „Niepełnosprawni w Górach – Korona Gór Polski”!

NIEPEŁNOSPRAWNI W GÓRACH – KORONA GÓR POLSKI to projekt, który zakłada zdobycie 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce. Udział w projekcie wezmą zarówno osoby niepełnosprawne ruchowo jak i z ograniczoną sprawnością sensoryczną – osoby niewidome, głuche i niedosłyszące, nieme. Chcielibyśmy, żeby dołączyła do nas również młodzież ze środowisk narażonych na wykluczenie społeczne z domów dziecka i placówek resocjalizacyjnych.
Chcielibyśmy zachęcić także wszystkich tych, którzy mogli by nam pomóc jako wolontariusze!

Projekt będzie trwał 2 lata, więc można dołączyć w każdym momencie, ale już dziś zapraszamy chętnych wolontariuszy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 16 kwietnia w budynku P4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy al. I. J. Paderewskiego 35, w sali 2/8 na pierwszym piętrze, o godz. 19.00, na którym szczegółowo omówimy projekt.

Zapraszamy także na szkolenie dla wolontariuszy w dniu 22 kwietnia, które pomoże zrozumieć, jak pracować z osobami niepełnosprawnymi. Spotykamy się w budynku P4 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przy al. I. J. Paderewskiego 35, w sali 2/8 na pierwszym piętrze, w godzinach 9-17.

Dla wszystkich osób niepełnosprawnych, chętnych wziąć udział w projekcie organizujemy wyjazd adaptacyjny na Ślężę pod Wrocławiem, który odbędzie się w dniach 19-20 maja. Koszt wyjazdu (dojazd + nocleg) ponoszą uczestnicy.

To czy niepełnosprawni uczestnicy projektu i wolontariusze wejdą z nami na jeden, dwa czy dwadzieścia szczytów zależy tylko od nich. Dla nas liczy się to, że chcą do nas dołączyć.

Wszystkich chętnych wziąć udział w projekcie proszę o kontakt na adres korona@pozahoryzonty.org.

Pozdrawiam,

Katarzyna Kuchmistrz

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply