wtorek, Czerwiec 18th, 2013 | Author:

Na terenie placówki Stowarzyszenia KARAN Wrocław ul. Skoczylasa 8 prowadzimy działania:
* Poradnictwo Telefoniczne w zakresie problematyki dotyczącej uzależnień. Forma poradnictwa telefonicznego daje szansę i otwiera drogę do początku rozwiązania problemu ale także daje możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.
Dyżur odbywa się pod nr tel 71 349 15 56 w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00-15:00 z wyłączeniem ostatniego tygodnia lipca i dwóch pierwszych tygodni sierpnia. Na pytania będą odpowiadać: psycholog, specjalista terapii uzależnień.
* Grupa Wsparcia dla rodziców osób uzależnionych lub szkodliwie używających narkotyki i inne substancje psychoaktywne. Na grupie rodzice zdobywają wiedzę na temat uzależnienia oraz otrzymują wsparcie w rozwiązywaniu wspólnych problemów. Rodzice mogą korzystać z doświadczeń innych rodziców co zmniejsza poczucie samotności i bezradności.
Spotkania odbywają się w środę o godzinie 18:00
* Grupa Wsparcia dla osób utrzymujących abstynencję po ukończonym procesie leczenia, posiadających podstawową wiedzę i umiejętności radzenia sobie z trzeźwością. Są to spotkania z innymi, którzy również chcą walczyć o swoje życie i „rzeźbić” swoją trzeźwość.
Spotkania odbywają się w środę o godzinie 18:00
* Terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin oraz dla osób uzależnionych od narkotyków, innych substancji psychoaktywnych i ich rodzin.

* Interwencje rodzinne – spotkania 2 godzinne dla rodzin oraz bliskich osób z problemem narkotykowym W sesji uczestniczą osoby, które zgłaszają problem bezradności w relacjach z osobą używającą narkotyki. Pierwsze spotkanie będzie służyć rozpoznaniu sytuacji, rozmiarowi kryzysu, zaplanowaniu dalszego działania.
* Terapia uzależnień behawioralnych
Jeśli ktoś Ci bliski nałogowo korzysta z: komputera ( gry, internetowe kasyno ), internetu ( siecioholizm, infoholizm, portale społecznościowe),TV lub nałogowo: robi zakupy ( zakupoholizm), pracuje ( pracoholizm), patologicznie uprawia hazard. Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z brakiem kontroli wynikającej z uzależnienia od hazardu lub innych uzależnień niestanowiących uzależnienia chemiczne: gry sieciowe, internet, konkursy telefonii komórkowej.

ZAPRASZAMY CIĘ DO SKORZYSTANIA – z poradnictwa rodzinnego, interwencji kryzysowej, grupy psychoedukacyjnej zapobiegającej nawrotom oraz pomocy prawnej dla osób uzależnionych i ich rodzin.
Telefon do kontaktu 71 349 15 56
Wszystkie działania świadczone są bezpłatnie,
Współfinansowane są przez:
Gminę Wrocław.
Narodowy Fundusz Zdrowia
Stowarzyszenie KARAN
Ministerstwo Zdrowia – Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

 
Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.