poniedziałek, Październik 06th, 2014 | Author:

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka Utraconego organizowane co roku przy Parafii Św. Antoniego we Wrocławiu będą miały wyjątkowy wymiar. Odbędą się na Cmentarzu Osobowickim i będą połączone z pierwszym pochówkiem dzieci nienarodzonych nie odebranych ze szpitali przez rodziców. We współpracy z Fundacją Evangelium Vitae, miastem, MOPS-em i Wrocławskimi Szpitalami udało się opracować procedurę umożliwiającą pochowanie dzieci zmarłych przed narodzeniem, które nie zostały odebrane ze szpitali przez ich rodziców.

15 października 2014 r. w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na pierwszy pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, jaki rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w kaplicy na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. Wcześniej pomodlimy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Wyznaczone miejsce na grobowiec i pomnik

 Po Mszy Świętej w przygotowanym grobowcu zostaną złożone doczesne szczątki zmarłych dzieci, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Będzie to również symboliczne miejsce dla tych rodziców, którym nie było dane pochować własnego dziecka. Kolejne pogrzeby będą się odbywać kilka razy w roku. Zachęcamy do przyniesienia zniczy i zapalenia ich w tym miejscu.

Wstępny projekt pomnika, rodzice bedą ubraniZachęcamy również do przesłania ofiary na budowę pomnika nagrobnego.

Dane do przelewu:

Fundacja Evangelium Vitae
ul. Rydygiera 22-28
50-249 Wrocław
Nr konta: 50 1370 1301 0000 1701 4553 0000 
tytuł: „na grobowiec i pomnik”

 
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply