czwartek, Luty 26th, 2015 | Author:

Konferencja „Mąż, teściowa i synowa, czyli rzecz o życiu małżonków z teściami” – 7.03.2015 r. sala PWT Wrocław

Mąż teściowa i synowa_poziom2Masz problem z teściową? Nie możesz dogadać się z synową? Stowarzyszenie Homini Assumus oraz portal Żona Spełniona mają dla Ciebie propozycję! Zapraszamy wszystkich sfrustrowanych zięciów i synów, synowe i córki, a także wszystkie zaniepokojone i zatroskane teściowe, mamy, ojców i teściów na konferencję o Waszym życiu, o Waszej sytuacji i o Waszych wyzwaniach.

Zapisz się już dziś, aby mądrze kochać, aby mądrze stawiać granice: http://zona-spelniona.blogspot.com/

Konferencja przeznaczona jest również dla osób, które w satysfakcjonujący sposób budują relacje z najbliższymi. Będzie to okazja do zatrzymania się nad swoją indywidualną historią, a także zaproszenie do osobistego rozwoju.

Plan konferencji:

10:00 – 11:00 wykład
 Sukces rodziców – nie jesteśmy już im potrzebni! Czyli: opuści ojca i matkę, i zwiąże się.Ks. Mirosław Maliński
Na czym polega „problem teściów”? W jaki sposób budować relacje z rodzicami i teściami po ślubie? Jak pogodzić biblijny nakaz opuszczenia rodzinnego domu z czwartym przykazaniem czcij ojca swego i matkę swoją? Jakie są najczęstsze błędy popełniane w relacji młodzi – teściowie? Gdy jeden ze współmałżonków nie jest gotowy na „odcięcie pępowiny”.
11:10 – 12:10 wykład
Gdy dla dziecka nadchodzi czas, żeby odeszło z domu…dr hab. Andrzej K. Ładyżyński
Separacja dorosłych dzieci i rodziców to slalom pomiędzy mądrością a nieuniknionymi trudnościami. Zadania dorosłych dzieci. Zadania rodziców. Radzenie sobie przez obie strony z trudnościami tego okresu.
12:10 – 12:40 obiad
12:40 – 13:40 wykładPozycja i potrzeby osoby starszej w kontekście życia rodzinnegodr hab. Maria Straś-Romanowska
Jak godnie przejść kryzys starzenia się? Jak bezboleśnie ustąpić miejsca nowemu pokoleniu?  Problemy psychologiczne okresu później dorosłości.  Czy człowiek może zmienić się na starość? Rola życia duchowego w poszukiwaniu sensu życia (zwłaszcza po odejściu dzieci).
13:40 – 14:40 wykładMamo, to moje życie! – relacje dorosłych dzieci z ich rodzicami w praktyce psychoterapeutycznejdr Maria Popkiewicz- Ciesielska
Czym jest linia pokoleniowa? Gdzie są granice troski rodziców o dorosłe dzieci oraz dorosłych dzieci o własnych rodziców? Jak znosić uczuciową zazdrość matki lub ojca? Jak mądrze przygotować się do odejścia dzieci z domu? Gdy twój syn się żeni. Gdy twoja córka wychodzi za mąż. W jaki sposób stawiać granice rodzicom oraz teściom? Jak reagować, gdy synowa lub zięć zachowuje się w nieodpowiedni sposób?

Osoby zainteresowane udziałem oraz otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji nt. konferencji proszę o kontakt na adres: zona.spelniona@gmail.com

Category: Konferencje
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply