piątek, Styczeń 08th, 2016 | Author:

Przez klika lat udostępniałam swoją stronę Poradni Rodzinnej „Antoni”. Od stycznia 2016 roku zapraszamy na nową  stronę internetową Poradni Rodzinnej Antoni: www.poradnia.antoni.w-w.pl

Niniejsza strona wraca do swojej pierwotnej funkcji Informatora o tym, co się dzieje we Wrocławiu dla rodzin. Wszystkie organizacje wspietrające rodzinę zachęcam do dodawania informacji o swoich działaniach poprzez zakładkę Dodaj wydarzenie w górnym menu.

czwartek, Luty 11th, 2016 | Author:

serceO sztuce wyrażania miłości, liścikach na lodówce, śniadaniu do łóżka i wierszykach opowiada Magdalena Krajewska, żona i mama, pedagog i doradca życia rodzinnego.

Agata Combik: Czy warto jeszcze pisać do siebie tradycyjne listy?

Magdalena Krajewska: Z całą pewnością warto. Żyjemy w dobie sms-ów, maili, chatów. Są wygodne, ale przekazywane tą drogą komunikaty zwykle pozostają bardzo ulotne. Tradycyjne listy wymagają więcej wysiłku, czasu, przemyślenia wielu spraw… Po latach wraca się do nich ze wzruszeniem. Mogą okazać się wielką pomocą w chwilach kryzysu.

Jest Pani autorką listu do narzeczonej inspirowanego biblijną Pieśnią nad Pieśniami. Skąd taki pomysł?

more…

czwartek, Luty 11th, 2016 | Author:

Zapraszamy na II sezon Czwartkowych Katechez Wrocławskich
katechezy czwartkowe

Już po raz drugi na zaproszenie Radia Rodzina prelegenci, którzy o rodzinie i małżeństwie mają do powiedzenia wiele wartościowych rzeczy, poprowadzą cykl wielkopostnych spotkań w kościele garnizonowym św. Elżbiety. W czwartki, począwszy od 11 lutego, o godz. 19, będą rozpoczynały się kolejne wykłady, oraz adoracje, prowadzone przez wrocławskie wspólnoty. Zaproszonymi gośćmi są: ks. Stanisław Orzechowski, o. Leon Knabit, Jacek Pulikowski, s. Małgorzata Chmielewska, ks. Marek Dziewiecki i o. Ksawery Knotz.

Zobaczcie Państwo szczegółowy plan katechez na stronie www.katechezy.wroclaw.pl

piątek, Luty 05th, 2016 | Author:

PORADNIA RODZINNA „ANTONI” ZAPRASZA NA WARSZTAT o KOMUNIKACJI
pt. SŁUCHAM – MÓWIĘ – ROZMAWIAM
Warsztat przeznaczony jest dla osób, które nie są zadowolone ze swojej komunikacji i mają poczucie niezrozumienia ze strony innych. Uczestnicy warsztatów poznają zasady skutecznego komunikowania się, zwiększą świadomość w zakresie własnego stylu komunikacji i poznają techniki jego doskonalenia. Tematyka warsztatu obejmuje zasady aktywnego słuchania, skutecznego formułowania komunikatu, a także elementów komunikacji niewerbalnej.

GDZIE: Wrocław, al. Kasprowicza 26
KIEDY:26 II 2016 (piątek) godz.18.00-21.00 i 27 II 2016 (sobota) godz. 9.30 – 18.30
KOSZT: 0 PLN – warsztat jest finansowany przez Gminę Wrocław
OSOBY PROWADZĄCE: Anna Konopka – pedagog, Maria Obertaniec – psycholog
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:
pedagog.anna.konopka@gmail.com
ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
ostateczny termin zapisów 22 II 2016r.
WARSZTAT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB DOROSŁYCH, MIESZKAŃCÓW WROCŁAWIA.

Metoda warsztatowa to mini-wykłady, praca w grupach, w parach, praca indywidualna (kartka/ołówek), kreatywne formy – plakat, drama. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się otrzymując nowe informacje, ale także poprzez reflektowanie i wymianę doświadczeń. Warsztat opiera się na aktywności własnej uczestników, dlatego czas warsztatu mija bardzo szybko i efektywnie. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

wtorek, Styczeń 26th, 2016 | Author:

Po ośmiu latach bezskutecznych starań o dziecko, oddaliśmy sprawę Bogu i … dał nam nowe życie! Alleluja! Bardzo jesteśmy szczęśliwi i chcemy się tym dzielić z całym światem! Jesteśmy pewni, że to nie jakiś zbieg okoliczności, ale prawdziwie dar od Boga, który był poprzedzony konkretnymi obietnicami. Mnóstwo ludzi wspierało nas modlitwą, za co bardzo dziękujemy.

Ale po kolei. W trakcie tych ośmiu lat próbowaliśmy niemal wszystkiego: przeróżnych lekarzy, naprotechnologię, dwie kliniki niepłodności. Odpuściliśmy dopiero, gdy wszelkie metody się wyczerpały i została już tylko ostatnia propozycja nowoczesnej medycyny: in-vitro. Na to świadomie się nie zdecydowaliśmy.

W międzyczasie i tak już straciliśmy cierpliwość i zrobiliśmy kurs przygotowujący do adopcji dziecka. Mając przed sobą dwu, trzyletnią perspektywę oczekiwania na adopcję, stwierdziliśmy, że wykorzystamy ten czas inaczej. W 2011 roku wyjechaliśmy do Niemiec. Tu się adopcja okazała praktycznie niemożliwa, ale wciąż przyświecał nam plan: „wkrótce wrócimy do Polski i wtedy adoptujemy dzieci”. Okazało się, że w życiu nie ma przypadków. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia na pewno były i są po coś. Dopiero na obczyźnie znaleźliśmy dla siebie chrześcijańską wspólnotę małżeństw, dzięki której zbliżyliśmy się do Boga. A raczej to Bóg przyciągnął nas do Siebie.

To między innymi właśnie dzięki naszej ekipie małżeństw wzrastaliśmy i nadal wzrastamy w wierze. Skutkiem tego było nasze postanowienie: oddajemy nasz problem Grota Mlecznaniepłodności w ręce Boga. Tylko On wie, jak i co dobrego z tej naszej historii można jeszcze ulepić. W kwietniu 2015 udaliśmy się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na czas pielgrzymki przypadła nasza 9. rocznica ślubu. Był to dla nas czas niezwykłej odnowy wiary i prawdziwej modlitwy w wyczuwanej bliskości Boga. more…

Category: Płodność  | Tags:  | Leave a Comment
czwartek, Styczeń 21st, 2016 | Author:

plakat„Słyszałem i zapomniałem.
Widziałem i zapamiętałem.
Zrobiłem i zrozumiałem”
                               Konfucjusz

NABÓR NA KOLEJNĄ GRUPĘ WARSZTATOWĄ ROZPOCZĘTY!
TERMINY: 20.02 – 16.04.2016

Warsztaty to spotkania, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą im radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z wychowywaniem dziecka.

Grupy mają charakter zamknięty, liczba uczestników jest ograniczona ze względu na warsztatowy charakter grupy – max.15 osób. more…

wtorek, Styczeń 19th, 2016 | Author:

twarz żony jpegŻona Spełniona,

czyli przemiana Twojego Małżeństwa zaczyna się od Ciebie…

 

Nie wierzysz? Przyjdź!

W programie warsztatów m.in. ćwiczenia i wykłady dla ŻON na następujące tematy:

 • Moja droga od frustracji do zadowolenia w małżeństwie.
 • Jak zrozumieć najgłębsze pragnienie mężczyzny? Trzy elementy wpływu
 • Priorytety kluczem do przejmowania inicjatywy i dotrzymywania zobowiązań
 • Dylematy współczesnej kobiety a Boży ideał małżeństwa
 • Sposób na teściową i nie tylko, czyli jak reagować na zranienia i zachować kochające serce.

Prowadząca: ILONA PHAN – TARASIUK

psychoterapeutka (w trakcie certyfikacji), trener grup rozwojowych, autorka bloga i programu szkoleniowego dla żon, coach, mediator, prywatnie szczęśliwa żona Jakuba, mama Marysi i Tymoteusza, prowadzi Gabinet SOS dla kobiet borykających się z trudnościami w relacjach małżeńskich i rodzinnych.

Zapisy:  zona.spelniona@gmail.com

wtorek, Styczeń 19th, 2016 | Author:

Do napisania tego listu zainspirowała mnie lektura Pieśni nad Pieśniami, książka Lindy Dillow „Jaką żoną jestem. Jak zostać żoną marzeń Twojego męża.” oraz refleksje, którymi dzielimy się podczas spotkań grupki żon nie ustających w rozwoju swojego powołania. Więcej o naszej grupce można poczytać tutaj: http://www.wymazona.com.pl/

Zanim przeczytasz list, jaki do Ciebie napisałam, chciałabym zaprosić Cię droga Narzeczono do przeczytania inspirującego mnie fragmentu Pieśni nad Pieśniami 7,1-9 (a najlepiej całej księgi). Fragment ten mówi o Bożym spojrzeniu na intymność w małżeństwie.

Zapisz swoją odpowiedź na pytanie jaką kochanką jest oblubienica w tym fragmencie?
1 Obróć się, obróć, Szulamitko,

obróć się, obróć, niech się twym widokiem nacieszymy!

Cóż się wam podoba w Szulamitce,

w tańcu obozów?

2 Jak piękne są twe stopy w sandałach,

księżniczko!

Linia twych bioder jak kolia,

dzieło rąk mistrza. more…

wtorek, Styczeń 19th, 2016 | Author:

smutna_pani

Jeśli:

 • Czujesz się ciągle przygnębiony albo zmęczony,
 • Cierpisz, doświadczyłeś straty i nie umiesz sobie z tym poradzić,
 • Nie cieszy cię to, co dawniej,
 • Zastanawiasz się nad sensem życia,
 • Ty albo Twoi bliscy doświadczają depresji,
 • Masz poczucie, że nikt cię do końca nie rozumie,

Jeśli potwierdzasz przynajmniej 2 twierdzenia –

zapraszamy Cię na cykl bezpłatnych spotkań, dla osób zmagających się z tymi
problemami, przeżywających depresję i ich bliskich.

KIEDY?
PONIEDZIAŁKI od 1.02 do 30.05 godz. 17:30-20:00

GDZIE?
Fundacja Evangelium Vitae, ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu

PO CO?

 • Żeby dowiedzieć się, z czym depresja może się wiązać
 • nauczyć się sposobów radzenia z tym, co Cię przytłacza
 • spotkać osoby, które doświadczają podobnych problemów i uzyskać fachową pomoc

Prowadzący:

psycholog mgr Anna Łopuch
psycholog mgr Katarzyna Cieśla

Informacje i zapisy:
anna@lopuch.com.pl  (Anna Łopuch)
lub 512743604 (Katarzyna Cieśla)logo UM
lub soor@boromeuszki.wroclaw.pl

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Wrocław

sobota, Styczeń 16th, 2016 | Author:
JA+TY=MY Wrocław 2016Mamy już datę kolejnego Programu we Wrocławiu: 21-22 lutego 2016 r. Program poprowadzi „Ratownik Małżeństw”, ks. Jarosław Szymczak oraz wrocławski zespół trenerski.
 
Formularz do zapisów : http://goo.gl/forms/pO2UCxC8tm
sobota, Styczeń 16th, 2016 | Author:

Msza_i_grupa_wsparcia21011621 stycznia 2016 o godz. 17.00 w Fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu  (budynek E przy wejściu na obiekt, pok. nr 8) po raz kolejny spotka się Grupa Wsparcia dla Rodzin po stracie Dziecka. Zajęcia i wspólna wymiana doświadczeń pomagają w przeżyciu czasu żałoby i umacniają w staraniach o potomstwo.
Zapraszamy także na Mszę św. o godz. 19.00, która zostanie odprawiona w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla małżeństw obdarowanych łaską nowego poczętego życia i o pociechę i wsparcie dla rodzin dotkniętych stratą dziecka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tych intencjach.
Msza św. zostanie odprawiona w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Boromeuszek przy ul. Rydygiera 22-28 we Wrocławiu – Bud. B, Ip. Po niej także zachęcamy do  udziału w spotkaniu w bud. E.