Dialogi dla zakochanych

Razem z mężem zapraszamy  na weekendowe warsztaty dla zakochanych i narzeczonych:

„Porozumiewanie się w narzeczeństwie i w małżeństwie.”

Dialog jest jedną z najważniejszych umiejętności, która decydować będzie o jakości Waszego bycia ze sobą, o tym jak przeżyjecie wspólnie czas. Umiejętności właściwego formułowania swoich oczekiwań, słuchania, bycia otwartym na drugą osobę pomogą Wam we wspólnej drodze do Nieba. Podczas kilku spotkań dosłownie sygnalizujemy Wam kilka ważnych spraw, natomiast twórcza praca nad właściwym porozumiewaniem się powinna być ciągle obecna w waszym narzeczeństwie teraz i małżeństwie w przyszłości. Zakochani

Tematy, które będziemy chcieli z Wami poruszyć to:

  1. przeszkody w porozumiewaniu się
  2. jak uczynić nasz związek najważniejszym
  3. podstawowe zasady porozumiewania się
  4. „zamknięcie pętli” w konflikcie.

Kiedy kobieta i mężczyzna pobierają się, stają przed grupą świadków i składają świętą przysięgę, ślubując „miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Jest to prawdopodobnie najszczęśliwszy dzień w ich życiu. A jednak kiedy, kończy się miodowy miesiąc, wiele par zaczyna zdawać sobie sprawę, że zakochanie i tworzenie dobrego małżeństwa to dwie różne sprawy. Wierność przysiędze jest o wiele trudniejsza, niż im się wydawało.

Ludzie, którzy często nie pomyśleliby o kupnie samochodu, zainwestowaniu pieniędzy, czy nawet pójściu na zwykłe zakupy bez zaplanowania tego, wchodzą w małżeństwo bez planu, jak odnieść sukces w tym związku. Ale Bóg dostarczył plan, strategię działania potrzebną do zbudowania takiego małżeństwa, które przynosi Jemu chwałę. Ten plan umożliwia kobiecie i mężczyźnie rozwijanie związku satysfakcjonującego ich oboje, a następnie wychodzenie z miłością Chrystusa do innych. W trakcie każdego spotkania oprócz dyskusji i ćwiczeń warsztatowych, będziemy starać się znaleźć czas na szukanie Bożych odpowiedzi na nasze pytania w Piśmie Świętym.

Jakiekolwiek dwie osoby budujące małżeństwo – czy to pochodzące z różnych kultur, czy z różnych środowisk – napotykają przeszkody w skutecznym porozumiewaniu się, chociażby dlatego, że pochodzą z różnych rodzin. Przezwyciężenie tych przeszkód jest częścią wyzwania, jakim jest małżeństwo. Niestety wiele małżeństw nigdy nie poświęca czasu na ich analizę. To, jak się porozumiewamy, może zbudować albo zniszczyć nasze małżeństwo, dlatego wiele małżeństw twierdzi, ze ich największą potrzebą jest „lepsze” porozumiewanie się.

Wychodząc na przeciw tym potrzebom proponujemy Wam udział w warsztatach.

Termin: Standardowo organizujemy te spotkania podczas weekendowego wyjazdu: pierwsze spotkanie w piątek wieczór, w sobotę dwa kolejne i w niedzielę ostatnie. Obecnie nie mamy zaplanowanych konkretnych spotkań, ale jeśli jesteś zainteresowany zorganizowaniem takich weekendowych warsztatów prosimy o kontakt.

Prowadzący warsztatyKoszt i miejsce: do ustalenia z organizatorami

Prowadzący: Magdalena i Piotr Krajewscy. Jesteśmy młodym małżeństwem zaangażowanym w pomoc rodzinom i małżeństwom w kryzysie. Współpracujemy z organizacjami pracującymi z rodziną, w szczególności z Poradniami Rodzinnymi działającymi przy Parafiach, z duszpasterstwami młodzieżowymi i akademickimi. Organizujemy warsztaty dla narzeczonych, dla małżeństw i dla rodziców, dni skupienia, spotkania z duchowością franciszkańską w ramach działalności Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Sami również uczestniczymy w spotkaniach kierowanych do małżeństw, dbamy o własną formację duchową i intelektualną.

Kontakt

UWAGA. Warsztaty nie zastępują przygotowania do Sakramentu Małżeństwa prowadzonego w Parafiach.