poniedziałek, Luty 20th, 2012 | Author:

Szczególne miejsce wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych, które mieści się w tym samym budynku przyklasztornym, co nasza Poradnia Rodzinna „Antoni”. (Wejście do Warsztatów jest ostatnią bramą najbardziej po prawej stronie ciągu budynków.)

Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki” to przede wszystkim miejsce terapii przez pracę, ale także wspólnego realizowania zainteresowań i hobby, spotkań towarzyskich, wyjazdów rekreacyjnych, wyjść do kina czy kawiarni. Placówka jest czynna codziennie od 8.00 do 14.00 i otwarta dla zainteresowanych. Można obejrzeć warsztaty, zakupić prace wykonane przez uczestników terapii, wesprzeć działalność placówki poprzez podarowanie 1 %.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Muminki”  i życie osób niepełnosprawnych intelektualnie jest szczególnie bliskie pracownikom naszej Poradni. Większość spośród specjalistów Poradni pracowało lub nadal pracuje z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi. Dwóch psychologów, dwóch pedagogów i duszpasterz – specjalizują się w pomocy rodzinom żyjącym z osobami niepełnosprawnymi. Niektórzy uczestnicy warsztatów sami również korzystają ze wsparcia specjalistów z Poradni.

Zapraszamy osoby niepełnosprawne i ich rodziny do odwiedzenia Warsztaty Terapii Zajęciowej „Muminki”, a także do szukania wsparcia w naszej Poradni Rodzinnej „Antoni”. Służymy pomocą w rozwiązywaniu problemów od spraw wychowawczych, przez wsparcie psychologiczne i duchowe, aż do wskazywania konkretnych miejsc terapii, nauki, rehabilitacji i wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply