piątek, 12 kwietnia, 2019 | Author:

Miło Mi Państwu zaproponować serię miniwarsztatów: „Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić? Jasne reguły pomagają wychowywać”. Będą to trzy dwuipółgodzinne spotkania, podczas których poruszymy najważniejsze zagadnienia dotyczące relacji między członkami rodziny, w tym granic w rodzinie, pozytywnej komunikacji oraz radzenia sobie w sytuacji trudności wychowawczych. Będziemy pracować również na własnych przykładach.

Prowadząca: Magdalena Krajewska – pedagog i doradca rodzinny, prywatnie szczęśliwa żona i spełniona mama czwórki pociech. Prowadzi autorskie szkolenia w zakresie tematyki rodzinnej i małżeńskiej. Od 10 lat pracując w Poradnictwie Rodzinnym udzieliła kilku tysięcy konsultacji potrzebującym wsparcia.

Cgcesz zorganizować takie warsztaty w swojej organizacji po więcej informacji sięgnij do: Magdalena Krajewska, mkrajewska@rodzina.wroclaw.pl

Program:

1. Zrozumieć siebie i dziecko – granice w rodzinie

Podczas tego spotkania wejdziecie w skórę dzieci i doświadczycie jak słyszą one wysyłane do nich komunikaty. Porozmawiamy także o granicach w rodzinie: czym one są, czy są naturalne, czy też stawiamy je w sposób sztuczny, czy każdy człowiek ma swoje granice, a może mogą je stawiać tylko rodzice.

2. Słowa mają moc – o nieskutecznych komunikatach i budowaniu motywacji wewnętrzej poprzez zachętę

Ponownie zaczniemy spotkanie od własnych doświadczeń i wsłuchiwania się w siebie po usłyszeniu komunikatów, które często są wykorzystywane w relecji rodzic-dziecko. Zastanowimy się dlaczego są one nieskuteczne. Doświadczymy czym różni się prawdziwa pochwała od pseudopochwały i dlaczego ta druganie przynosi żadnych dobrych skutków. Zastanowimy się jak budować wewnętrzną motywację dziecka poprzez zachętę.

3. Rozwiązywanie problemów – jak uczyć dziecko samodzielności i podejmowania decyzji – kilka przydatnych technik wychowawczych

Na tym spotkaniu będziemy rozmawiać o konkretnych trudnościach wychowawczych i wspólnie szukać dla nich rozwiązań. Przypomnę kilka prostych technik, które na pewno mamy w swoim repertuarze, ale rzadko po nie sięgamy. Nauczycie się, jak wspierać dziecko w samodzielnym rozwiązywaniu problemów i szukaniu rozwiązań dobrych dla całej rodziny.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

2 komentarze

  1. 1
    WW 

    Bardzo dziękuję za ogrom wiedzy jaką dostałam na tych warsztatach. Dużo mi dały do myślenia i będę stopniowo wprowadzać tę wiedzę do mojego zycia rodzinnego.

  2. 2
    Małgosia 

    Więc tak! Byliśmy na tych REWELACYJNYCH warsztatach o wychowaniu dzieci – zwłaszcza tzw. problem kids, czyli pyskujących, wpadających w furię, odmawiających współpracy, co kłamią czasami i mówią „jesteś głupi” do ojca lub „nienawidzę cię” do matki.

    Wasze dzieci ZAPEWNE są inne. Gdybyście mimo to potrzebowali konkretnych narzędzi wychowawczych, w duchu miłości chrześcijańskiej (na bazie McKenziego i „Jak mówić”), podanych przez osobę z pełnymi kwalifikacjami z Poradni Rodzinnej u Franciszkanów, to ten warsztat jest i dla Was. Tych, co sobie radzą „jakoś”, ale chcieliby poczuć grunt pod nogami jako rodzice.

    Czujemy się z Mężem, jakbyśmy zaczynali nowe życie – z naszą 8-letnią córką i 6-letnim synkiem, ale także jako małżonkowie – wreszcie widzimy wspólny horyzont.

Leave a Reply