środa, Październik 10th, 2012 | Author:

Specjalistyczny  Ośrodek Odpowiedzialnego Rodzicielstwa
przy Fundacji Evangelium Vitae

ul. Rydygiera 22-28,  50-249 Wrocław
tel. 71 78 28 761 – Biuro
tel.  71 78 28 764 – Fax 
fundacja@boromeuszki.pl

Specjalistyczny Ośrodek Odpowiedzialnego Rodzicielstwa oferuje pomoc w zakresie:

° diagnostyki i leczenia niepłodności metodą Naprotechnologii (leczenie rozpoczyna się nauką Modelu Creightona, czyli systemu obserwacji wskaźników płodności. Model Creightona jest narzędziem monitorowania zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego kobiet)
° nauki rozpoznawania płodności (wyznaczania okresów płodności i niepłodności)
°poradnictwa rodzinnego (w rozwiązywaniu trudności małżeńskich, rodzinnych, wychowawczych, w usprawnianiu poprawnej komunikacji w rodzinie, wsparcie w ważnych, ale też trudnych momentach życiowych)
° mediacji rodzinnych (w takim poprowadzeniu rozmowy, by możliwe było znalezienie rozwiązania satysfakcjonującego obie strony. Mediacja nie jest terapią, ani kursem komunikacji, mediator nie poda rozwiązania, ale pomoże skłóconym stronom we wzajemnym usłyszeniu swoich potrzeb i szanowaniu ich)
° doradztwa zawodowego (uczniom w wyborze kierunku kształcenia/ szkoły/ uczelni, a dorosłym bezrobotnym w znalezieniu wyjścia z ich trudnej sytuacji)
° psychoterapii (integratywnej w podejściu chrześcijańskim, której celem jest leczenie oraz wzmacnianie zdrowia i rozwoju w wymiarze fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym. Z pomocy mogą korzystać osoby przeżywające kryzysy i trudności. Zapraszamy rodziny doświadczające problemów związanych z wejściem w nowy etap życia, np. problemy z zajściem w ciążę, urodzenie się dziecka, problemy z młodszymi i nastoletnimi dziećmi, opuszczenie rodziny przez dzieci)
° pedagogiki (w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, szkolnych i przedszkolnych oraz w rozwikłaniu konfliktów rówieśniczych)
°wsparcia dla kobiet w okresie okołoporodowym – wizyty domowe dla kobiet doświadczających trudności psychologicznych w okresie ciąży, połogu i karmienia piersią

Plan dyżurów specjalistów znajdą Państwo tutaj.

Usługi w Ośrodku są częściowo odpłatne.

Siedziba Fundacji ma dogodną lokalizację – w bliskiej odległości od centrum Wrocławia oraz w pobliżu kilku węzłów komunikacyjnych (przystanki przy ul. Pomorskiej, Drobnera, Dubois oraz kilka minut pieszo od Dworca Nadodrze).

Przy Fundacji działa również OKNO ŻYCIA

Można wesprzeć działalność Fundacji przekazując 1% podatku dochodowego

KRS 0000259108

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply