poniedziałek, Listopad 05th, 2012 | Author:

Grupa dla osób współuzależnionych
W listopadzie Stowarzyszenie Psychoterapii i Rozwoju „Źródło” rozpoczyna grupę dla współuzależnionych, czyli osób pozostających w związkach z osobami nadużywającymi substancji psychoaktywnych  alkoholu, narkotyków). Zapraszamy tych, którzy doświadczają trudności próbując przystosować się do destrukcyjnych zachowań swoich partnerów.
Spotkania odbywać się będą we czwartki w godz. 18.00 – 20.00 w Poradni Rodzinnej Syntonia PL. Dominikański 2.

Zapisy i informacje pod numerem tel. 664 425 939.
Przed rozpoczęciem spotkań odbędą się rozmowy wstępne.

Osoby pozostające w bliskich związkach z osobami nadużywającymi substancji psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków, leków, próbując przystosować się do destrukcyjnych zachowań swoich partnerów czasami wpadają w pułapkę wspłóuzależnienia. Bezsilność wobec zachowań partnera rodzi frustrację, lęk, obniża poczucie własnej wartości, prowadzi do stanów depresyjnych, powoduję kłopoty psychosomatyczne. Jeśli bliskie Ci są wymienione problemy to zapraszamy do udziału w grupie dla współuzależnionych.

Praca w grupie polega na nauce rozpoznawania własnych schematów zachowań, które wzmacniają istniejącą destrukcję. Celem udziału w grupie jest określenie rozmiarów uwikłania w niszczącą relację i poszukiwania rozwiązań dla siebie. Pomocna jest tu grupa i doświadczenie prowadzącego terapeuty. Udział w terapii pozwala uwolnić się od niszczącego sposobu funkcjonowania i zmienia istotnie sytuację w rodzinie.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply