wtorek, Październik 27th, 2015 | Author:

Podczas przygotowań do tegorocznej sesji w Dużym Domu przy ul. Jutrosińskiej 13-15 msJ Kasia Anna pisała do Ks. Biskupa Andrzeja Czai – i pośrednio do wszystkich Uczestników:

W tym roku tematem ma być Kościół i nasze – wspólnot Karolowych – miejsce w Kościele. Chcemy rozmawiać o miłości br Karola i ms Magdaleny do Kościoła, o umiłowaniu Kościoła we wspólnotach żyjących ich duchowością, o miejscu i zadaniach tych wspólnot w Kościele. Księdza Biskupa chcielibyśmy prosić o wprowadzenie w te tematy poprzez ukazanie nam rzeczywistości współczesnego Kościoła, jego wyzwań i tego, jak my, wspólnoty wywodzące się z określonej duchowości, możemy dzisiejszemu Kościołowi służyć.
 
Nieco później wyłonił się temat: Kościół wspólnotą miłości, który towarzyszyć nam będzie w czasie wszystkich spotkań.
Konferencje i świadectwa ukażą Kościół żyjący miłością. Doświadczenie poprzednich lat pokazało, że na czas dwóch dni stajemy się wspólnotą modlitwy i życia, dlatego zachęcamy do jak najpełniejszego udziału w całym programie sesji.
Przewidziane na sobotni wieczór rozmowy w małych grupach pozwolą doświadczyć powszechności Kościoła – przy rodzinnych stołach naszych mieszkań spotkają się osoby różnych stanów. Rozmawiać będziemy o tym, co otrzymujemy od Kościoła i o tym, co możemy i pragniemy ofiarować.
Zachęcamy wszystkich, aby w niedzielny poranek opowiedzieli o swoim uczestnictwie w życiu Kościoła. Prosimy o przygotowanie pięciominutowych wypowiedzi. Pamiętamy, że przed rokiem niedzielne końcowe spotkanie było dla wszystkich szczególnie cenne.
Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniach małych grup, i te, które będą korzystać z noclegów i posiłków, a jeszcze nie potwierdziły swego udziału, prosimy o przesłanie zgłoszenia do 3 listopada. Pełny koszt uczestnictwa wynosi 50 zł.
Informacje i zapisy: wspolnotaduzydom@gmail.com
Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply