piątek, Marzec 04th, 2016 | Author:

Zapraszam Was serdecznie do wzięcia udziału we współorganizowanym lokalnie przez szkołę rodzenia i grupę wsparcia laktacyjnego przy Fundacjie Evangelium Vitae Tygodniu Godnego Porodu 2016.

W prawie 70 miejscach w Polsce Fundacja Rodzić po Ludzku organizuje w jednym tygodniu marca spotkania dla kobiet. Panie będą się edukować w zakresie swoich praw i dzielić doświadczeniami.

Lokalne Organizatorki z całej Polski w tygodniu 7-13 marca 2016 zaprezentują kobietom w całej Polsce najważniejsze zapisy Standardów Opieki Okołoporodowej, poprowadzą bezpłatne warsztaty oraz zaplanują różne formy aktywności w ramach spotkań.

Mamy wolne miejsca na spotkanie jutro (9.03)  o 16.30 w Fundacji Evangelium Vitae (ul. Rydygiera 22-28) – Konsultacje ze mną „Jak skonstruować Plan porodu i zadbać o jego respektowanie”. .Jeśli ma się przygotowany swój Plan Porodu – można zabrać go ze sobą i skonsultować. Będziemy omawiać rożne formy pisania tego dokumentu na wybranych przykładach Planów Porodu z rożnych placówek w Polsce. Zastanowimy się także nad sposobami egzekwowania postanowień naszego Planu Porodu.

14.03 o 17.30 również w FEV odbędzie się spotkanie

„Środki prawne w razie naruszenia praw w czasie porodu” z prawnikiem Anną Koronkiewicz-Wiórek.
Ania, to nasza grupowa koleżanka (grupa wsparcia laktacyjnego „Droga mleczna”). Jest doktorem nauk prawnych (specjalność prawo cywilne), adwokatem po aplikacji sądowej, mamą karmiącą, fanką Rodzicielstwa Bliskości, w tym karmienia piersią. Osobiste doświadczenia Ani związane z porodem i karmieniem piersią skłoniły ją do zainteresowania się prawem medycznym w zakresie praw kobiet w ciąży i matek karmiących.
Na oba spotkania obowiązuja zapisy: joanna.kozakiewicz@fev.wroclaw.pl
Nad naszą lokalną inicjatywą objął honorowy patronat Wojewódzki Szpital Specjalistyczny (Ośrodek Badawczo-Rozwojowy) przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

W FEV 8,9 i 10.03 w godzinach popołudniowych odbędą się m.in. spotkanie nt. Standardów Opieki Okołoporodowej, projekcja filmu „Microbirth – poród w skali mikro”, spotkanie z psychologiem (Ania Łopuch), Międzynarodowym Certyfikowanym Konsultantem Laktacyjnym (Sylwia Jeż), prawnikiem (Anna Koronkiewicz-Wiórek) i doulą, Promotorem Karmienia Piersią (Joanna Kozakiewicz).

Warto skorzystać lub zaprosić potencjalnych zainteresowanych. Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy a miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki:)

Szczegółowy program i aktualne informacje o wolnych miejscach https://www.facebook.com/events/923999794383935/

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply