środa, Marzec 27th, 2013 | Author:

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty:

Rodzicom, którzy chcą więcej!

Jeśli:

 • Kochasz swoje dziecko
 • Zdarza się, że dziecko cię ignoruje, buntuje się, sprzeciwia
 • Czasem ogarnia cię bezradność, wstyd, smutek lub złość
 • Chcesz lepiej zrozumieć swoje dziecko
 • Chcesz odpowiadać na potrzeby dziecka lecz nie na zachcianki
 • Chcesz wspierać dziecko w rozwoju
 • Chcesz aby dziecko stosowało się do rodzinnych i społecznych zasad
 • Chcesz więcej!

Zapisz się na warsztaty!

Ostrzeżenie: Rozwój umiejętności rodzicielskich wiąże się z samorozwojem oraz powoduje trwałe zmiany w przebiegu relacji z dzieckiem!

Nauczysz się, jak z szacunkiem do dziecka, konsekwentnie i spokojnie egzekwować ustalone reguły, ucząc je odpowiedzialności za własne postępowanie. Nauczysz się uważnie słuchać, jasno i przekonywująco mówić oraz rozpoznawać emocje, co pozwoli Ci lepiej dopasować sposób przekazu do potrzeb twojego dziecka. Poznasz konkretne metody wychowawcze i przećwiczysz ich stosowanie.

Program szczegółowy

Co osiągniesz dzięki szkoleniu:

 • Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych
 • Zwiększysz swoją skuteczność w egzekwowaniu zasad
 • Podniesiesz poziom relacji w domu
 • Będziesz egzekwować zasady dzięki szacunkowi i konsekwencji
 • Koniec z trudną rola „nieprzejednanego sędziego”
 • Zwiększysz umiejętność rozpoznawania emocji i potrzeb dziecka
 • Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek
 • Nauczysz się jak mówić i słuchać, tak, by dziecko chciało… słuchać i mówić
 • Poznasz konkretne techniki pracy z dzieckiem
 • Nauczysz się rozpoznawać i przerywać niszczące Tańce Rodzinne
 • Zdobędziesz praktyczne umiejętności komunikacyjne

Czas trwania: 1 dzień (8 godzin warsztatu)

Krok 1. KOMUNIKACJA. Jak mówić, aby dziecko słuchało

Czasem nieświadomie prowokujemy niechciane zachowanie dziecka. Często zdarza się, że uzyskujemy efekt przeciwny do zamierzonego. Jak mówić, by nie budzić oporu?

​Podczas tej części wcielisz się w rolę dziecka. Zobaczysz i usłyszysz własne zachowania i słowa z jego perspektywy. Poznasz najczęstsze błędy popełniane przez rodziców oraz poznasz skuteczne i przyjazne sposoby komunikacji.

Krok 2. EMOCJE i POTRZEBY w życiu rodzinnym

 Dlaczego czasem, gdy chcemy wesprzeć dziecko dobrą radą ono odwraca się plecami? Czemu tak często buntuje się i sprzeciwia? Przyczyną jest często chęć by zostać zrozumianym.

​W tym module poznasz model Porozumienia Bez Przemocy. Przećwiczysz umiejętność rozróżniania obserwacji od ocen, określania emocji i potrzeb oraz formułowania próśb. Poprzez ćwiczenia doświadczysz jak wykorzystać nowe umiejętności w komunikacji z dzieckiem. Nauczysz się „otwierać drzwi” porozumienia nawet w najbardziej zaognionych sytuacjach.

Krok 3. Taniec rodzinny

 Każda rodzina posiada własne schematy postępowania w różnych sytuacjach. Czasem są one skuteczne, a czasem prowadzą do eskalacji negatywnych emocji i nawarstwiania się pretensji i żalów.

Ten moduł pozwoli Ci określić stosowane przez siebie tańce. Stwierdzisz ich przydatność i poznasz sposoby przerywania tańca.

Krok 4. Techniki wychowawcze i Case Study

 Czasem masz zaledwie chwilę na to aby podjąć działanie. Potrzebujesz skutecznej techniki na te sytuacje, gdy skuteczność musi być stuprocentowa. Każdy rodzic ma własne doświadczenia a w życiu rodzinnym trudne sytuacje bywają powtarzalne. Jak możesz się zachować aby osiągnąć zmianę w tym problemowym obszarze?

​W tej części poznasz 10 konkretnych technik, które sprawdzają się w „krytycznych” sytuacjach. Wykorzystując je oraz zasady komunikacji wspólnie znajdziemy rozwiązanie dla konkretnej trudnej sytuacji wychowawczej, o której opowiesz.

Trenerzy:

Aleksandra Gajek – psycholog, trener, coach. Specjalizuje się w zakresie umiejętności interpersonalnych i komunikacji oraz technik radzenia sobie ze stresem. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ok. 200 godzin przeprowadzonych szkoleń, kilkaset godzin zajęć grupowych oraz ponad 100 godzin pracy indywidualnej. Pracuje także z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Wierzy w ludzi, ceni kontakt z nimi, wspólne odkrywanie i uczenie się. Jej miłością są góry a pasją śpiewanie.

Magdalena Krajewska – pedagog i doradca życia w rodzinie. Trener grup warsztatowych dla dzieci, młodzieży i rodziców. Specjalizuje się w zakresie komunikacji małżeńskiej, przygotowania do życia w rodzinie oraz metod wychowywania dzieci. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 500 godzin poradnictwa indywidualnego oraz ok. 150 godzin przeprowadzonych autorskich warsztatów. Prowadzi poradnictwo indywidualne w Poradni Rodzinnej przy parafii p.w. Św. Antoniego.

Ważne informacje:

Miejsce: Fundacja „Evangelium Vitae”, ul. Rydygiera 22-28, Wrocław

Termin: 13 kwietnia 2013, w godzinach od 9:00 do 17:00

Koszt: 330 zł/os lub 480 zł/parę. Cena obejmuje uczestnictwo w całodziennych warsztatach (8 godz.), materiały szkoleniowe, pełen obiad, przerwę kawową, sesję coachingową (wartą 200zł) w ciągu miesiąca od uczestnictwa w warsztacie.

 Promocja:

Osoby, które zarejestrują się przed 10.04.2013:

​» Przyprowadzając przyjaciela, zagwarantujesz sobie i jemu aż 10% rabatu!

Liczba miejsc ograniczona! Potwierdzeniem rezerwacji w ustalonym terminie jest wpłata zaliczki w wysokości 80 zł na konto:

Aleksandra Gajek
89 1140 2004 0000 3302 3140 7828
W tytule przelewu prosimy wpisać: imię, nazwisko „Rodzicom, którzy chcą więcej”

Zapisz się teraz!

Zapisy: Magdalena Krajewska lub telefonicznie 608 815 235 oraz Aleksandra Gajek

Materiały dla uczestników warsztatów!!!

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply