wtorek, Wrzesień 02nd, 2014 | Author:

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2014 r.


Po raz kolejny Biuro Promocji Miasta oraz Agencja Exploring Events zaprasza na V edycje Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2014 w Parku Staromiejskim przy Teatrze Lalek we Wrocławiu.

Festiwal z roku, na roku przyciąga coraz większą liczbę odwiedzających (w roku 2015 około 7000 odwiedzających). Festiwal kierowany jest do wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, każdy bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie, bo jak mówi hasło Festiwalu – „Wszyscy jesteśmy krasnoludkami!”

Program Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków:

Piątek 12.09
12.00 – 16.00

12.00 – Wielka Wrocławska Parada Krasnali
Co roku z okazji rozpoczęcia Festiwalu zbieramy dzieci z wrocławskich szkół na wrocławskim Rynku, skąd kolorowym korowodem ruszają za krasnalami do Parku Staromiejskiego. W tym roku pomogą nam w tym zarówno krasnale, jak i specjalni krasnalowi szczudlarze.
12.30 – 15.00  Wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli
Jak co roku przygotowaliśmy dla wrocławskich szkół i przedszkoli wielki konkurs plastyczny – dekorować będziemy prawdziwe miasteczko krasnalowych domków. Każda z grup otrzyma swój podpisany nazwą placówki domek, który należy następnie udekorować wedle własnego uznania.

12.30-16.00 Wielka Wioska Krasnali
Na terenie Parku Staromiejskiego działać będzie kilka krasnalowych stref tworzących wielką wioskę krasnali. Wchodząc do niej, chcemy by dzieci poczuły się naprawdę jak w świecie wrocławskich skrzatów, dlatego wszystkie atrakcje miasteczka obsługiwane będą przez krasnoludki. W programie m.in warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnali na wzór tych rozstawionych we Wrocławiu krasnalowe atelier fotograficzne, warsztaty robienia krasnalowych ozdób czy lalek.
16.00 – zakończenie Festiwalu w Parku Staromiejskim

Sobota 13.09
11.00 – 17.00

O każdej pełnej godzinie – Krasnalowe Bajki
KRASNALE to autorskie bajki studentów wrocławskiego PWST – Igora Fijałkowskiego i Mateusza Brodowskiego – przygotowane specjalnie na tegoroczną edycję Festiwalu Krasnoludków.

Poszukiwacz fantastycznych postaci dotarł do Wrocławia i pragnie poznać życie skrzatów z czerwonymi czapkami. Bardzo chce dowiedzieć się, czy rzeczywiście pomagają mieszkańcom tego miasta czy też to tylko stare bajki i mity. Trzy oddzielne historie pokazują zmagania krasnoludków, poruszając problemy zarówno najmniejszych widzów, jak i tych dorosłych. W spektaklach wykorzystane zostały magiczne przestrzenie scenograficzne, które wypełniają lalki sympatycznych krasnali.

o 11.00 i o 14.00 – KOSZMARNY KOSZMAR: To bajka, której akcja dzieje się świecie snów. Znajdziemy tutaj mnóstwo pogiętych poduszek i wielu niewyspanych krasnali. Wszystko zaczęło się, kiedy krasnal Śpioch przyśnił koszmarny koszmar, wciągając w niego inne skrzaty. Jak radzić sobie z nieprzespanymi nocami? Jaką radę da krasnal Profesor? Dowiecie się już wkrótce!

o 12.00 i o 15.00 – SAME SŁODKOŚCI: Druga historia, czyli krótka opowieść o urodzinach krasnalki Marysi Pięknisi. Kto z nas nie chciałby dostać pysznego tortu z bitą śmietaną i karmelowym nadzieniem? Wymarzony tort głównej bohaterki jednak wygląda inaczej.  Czy od słodkości boli brzuch i czy urodziny skończą się szczęśliwie – zobaczycie po obejrzeniu naszej bajki.

o 13.00 i o 16.00 – BRAK WENY: Ostatni spektakl, mówi o innym spojrzeniu na różne rzeczy. Krasnalka Malusia musi namalować portery krasnali, żeby uzupełnić swe drzewo genealogiczne ku pamięci młodszych skrzatów. Jednak ma trochę inną wizję, niż pozostali bohaterowie. Czy ktoś będzie w stanie pogodzić zwaśnione krasnale?

11.30  Start Rodzinnej Gry Miejskiej „Wrocławskie Krasnale: Misja w Świecie Bajek”
Przez ostatnie dwa lata zabieraliśmy wrocławian w grze miejskiej na wyprawę do świata krasnali, tym razem to uczestnicy gry zostaną krasnalami! Przywdziewając na starcie gry szpiczaste czapy udadzą się na wyprawę do świata baśni i bajek w poszukiwaniu zaginionej Wielkiej Księgi Krasnali. Wspólnymi siłami drużyny będą musiały odnaleźć szereg bajkowych postaci, które w zamian za pomoc przy swoich problemach pomogą naszym krasnalowym graczom przypomnieć sobie fragmenty krasnalowych baśni, podań i legend. Wspólne główkowanie, trochę sprytu i pozytywna energia – to klucz do sukcesu w tej zabawie.  Efektem będzie ułożona zupełnie na nowo Wielka Księga Krasnalowych bajek. A na najlepsze drużyny czekać będą pakiety nagród ufundowane przez Organizatorów i Partnerów Festiwalu.

14.30 -14.45  Wyniki gry miejskiej
15.15 – 16.00 Spektakle Bajkobusa

11.00-17.00 Wielka Wioska Krasnali
Na terenie Parku Staromiejskiego działać będzie kilka krasnalowych stref tworzących wielką wioskę krasnali. Wchodząc do niej, chcemy by dzieci poczuły się naprawdę jak w świecie wrocławskich skrzatów, dlatego wszystkie atrakcje miasteczka obsługiwane będą przez krasnoludki. W programie m.in warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnali na wzór tych rozstawionych we Wrocławiu krasnalowe atelier fotograficzne, warsztaty robienia krasnalowych ozdób czy lalek.

17.00 – Zakończenie Festiwalu w Parku Staromiejskim

Piątek, 12.00-16.00
Sobota, 11.00 – 17.00

Category: Wydarzenie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply