czwartek, Sierpień 28th, 2014 | Author:

Termin: 11.09-13.11.2014
Ilość spotkań: 10, raz w tygodniu po 2,5h
Miejsce: Poradnia Rodzinna przy Parafii pw Św. Anny, Wrocław, ul. Brodzka 160

Informacje i zapisy: http://familandia.pl/warsztaty-i-zajecia-dla-rodzicow/byc-mama/

Warsztaty “Być mamą” organizowane są przez Poradnię Rodzinną przy Parafii p.w. Św. Anny we Wrocławiu – Praczach Odrzańskich. Warsztaty przeznaczone są dla mam dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku (licząc do końca trwania warsztatu – cały cykl trwa 3 miesiące). W warsztatach uczestniczymy z dziećmi.

Warsztaty to okazja do rozmowy na temat wychowywania dziecka oraz spotkania kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji, a dla dzieci – zabawy z rówieśnikami.

Na spotkaniach poruszane są zarówno tematy związane ze zmianą, jaką jest dla rodziny pojawienie się dziecka, jak również kwestie dotyczące potrzeb dziecka na poszczególnych etapach rozwojowych i sposobów ich zaspokajania, a także innych zagadnień wychowawczych, np. stawiania granic, zachęcania do samodzielności.

Warsztaty dają możliwość zobaczenia siebie w relacji z dzieckiem – podczas spotkań wykorzystywane są elementy wideotreningu komunikacji, uczestniczkom i dzieciom towarzyszy kamera. Nagrania są potem analizowane przez prowadzące, wybierane są ważne fragmenty pokazujące komunikację mama-dziecko. Prowadzące wybierają te momenty, które są pozytywne w interakcji, co służy mamie i dziecku, co pomaga we wzajemnym komunikowaniu się i zaspokajaniu potrzeb maluszka. Uczestniczki obserwują zachowania dziecka, wysyłane przez nie sygnały i uczą się lepiej je rozumieć.

Więcej informacji wraz z relacją uczestniczek: http://familandia.pl/warsztaty-i-zajecia-dla-rodzicow/byc-mama/

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply