środa, Maj 13th, 2015 | Author:

Miesiąc Rodziny to ponad 200 wydarzeń dla rodzin, m.in. zajęcia sportowe, Akademia Rodzina (warsztaty i szkolenia), pierwsza pomoc, zdrowie, edukacja, wychowanie, konkursy, animacje, strefa relaksu, gry i zabawy międzypokoleniowe, warsztaty kulinarne, bubble football, drums alive, miasteczko informacyjne, spotkania i konferencje. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Celem projektu jest promocja wartości rodzinnych, a także prezentacja oferty wrocławskich firm i instytucji skierowanej do rodzin oraz różnych form wsparcia i rozwoju rodziny. Ramy Miesiąca Rodziny wyznaczają 4 pikniki rodzinne, które w kolejne niedziele maja i czerwca odbędą się na Wyspie Słodowej:

Dzień Matki – 24 maja
Dzień Dziecka – 31 maja
Dzień Dziadków – 7 czerwca
Dzień Ojca – 21 czerwca

Podczas każdego z nich na rodziny czekać będzie kilkadziesiąt atrakcji przygotowanych przez wrocławskie firmy i instytucje. Na Wyspie Słodowej stanie także miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielać będą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

W tym roku w ramach Miesiąca Rodziny ruszy także Akademia Rodzinna. Pod tą nazwą kryje się całe mnóstwo warsztatów, m.in. kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak budować właściwe relacje z dzieckiem, w co się z nim bawić, poznają metody asertywnej komunikacji, sposoby trenowania pamięci oraz zasady zdrowego odżywiania. Odbędą się także warsztaty dla par, szkolenia pierwszej pomocy oraz zajęcia logopedyczne. Pierwszy premierowy warsztat już 14 maja.

Wrocławskie rodziny zaprosimy także do udziału w zajęciach sportowych. Centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro specjalnie dla uczestników Miesiąca Rodziny przekazały pulę wolnych miejsc na wybrane zajęcia. Dzięki temu za darmo można będzie wybrać się na rodzinne rozgrywki squasha, wziąć udział w zajęciach z fizjoterapeutą, skorzystać z siłowni oraz bogatej oferty zajęć fitness. Ponadto rodziny będą mogły zbierać punkty za udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny, a później wymienić je na nagrody.

Na warsztaty i treningi sportowe będą obowiązywały zapisy, które ruszą z początkiem maja. Szczegóły już wkrótce na stronie mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Miesiąc Rodziny organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply