środa, Maj 13th, 2015 | Author:

Ojcowie Na Start - plakat mały Wyjątkowy wyścig rowerowy „Ojcowie na start” odbędzie się już 23 maja br. we Wrocławiu w Lesie Osobowickim. Honorowym patronem imprezy jest Prezydenta Miasta Wrocławia. Całe rodziny mogą rywalizować w malowniczej scenerii i poczuć smak dobrej zabawy (a może nawet zwycięstwa!) w kilku kategoriach wiekowych.

Ojcowie na Start - zdjecia 14322142285_09e7f4fde3_k„Ojcowie na start” to nowa pozycja w kalendarzu wrocławskich imprez rowerowych. Po ogromnych sukcesach Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki rośnie popularność kolarstwa i zapotrzebowanie na nowe akcje, również o charakterze rodzinnym. My wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych kolarzy i ich rodziców. Mimo bogatej oferty wyścigów i rajdów, cykli zawodów mtb, cross country czy popularnych wyścigów szosowych nadal brakowało propozycji dla młodych adeptów kolarstwa i ich rodziców. Choć nie czują się na siłach, by startować w maratonach rowerowych, to chcieliby nauczyć swoje dzieci aktywnego spędzenia czasu i zdrowej rywalizacji sportowej.

Ojcowie na Start - zdjecia 14327610424_6b085eb133_kNasz lokalny bikemaraton, zorganizowany na wzór warszawskiej imprezy, odbędzie się 23 maja br. w Lesie Osobowickim. Na piknik „Ojcowie na start” zaproszeni są, mimo jego nazwy, nie tylko ojcowie – również mamy mogą stanąć na linii startu i wspierać swoje pociechy.

Ta rodzinna zabawa to doskonała okazja do spędzenia czasu ze swoimi dziećmi. Rodzice wystartują z nimi o godzinie 11.00, ale czas będzie mierzony tylko młodym uczestnikom. Ich dorośli „trenerzy” będą ich wspierać na swoich dwóch kółkach przez całą 7-kilometrową trasę. A dla najmłodszych fanów roweru przygotowane są wyścigi na bardzo popularnych rowerkach biegowych. Każdy młody zawodnik otrzyma wymarzony medal pamiątkowy w kolorze złota.

Po sportowych emocjach zaplanowano moc atrakcji, w tym m.in. piknik i grill. Rodzicom kibicującym swoim kolarzom proponujemy również wzięcie udziału w panelu dyskusyjnym na temat „Wychowanie przez sport i rola ojca w rodzinie”.

Ojcowie na Start - zdjecia 14326585882_276d916643_kNajważniejsze na pikniku rowerowym „Ojcowie na start” jest spotkanie ze swoim dzieckiem, pokazanie mu wartości i atrakcyjności aktywnego spędzania czasu. Warto już zacząć przygotowania. Trening można rozpocząć na testowej trasie lub w swoich ulubionych terenach.

Więcej informacji dotyczących pikniku i zapisów (bezpłatnych oczywiście) znajdziecie na naszym fanpage’u #Ojcowie na Start WROCŁAW i na stronie internetowej www.wroclaw.ojcowienastart.pl.

Category: Wydarzenie
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply