wtorek, Październik 25th, 2016 | Author:

Intensywne szkolenie pozwalające wypracować praktyczne umiejętności rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie ze sprzeciwem dziecka.

Model Porozumienia Bez Przemocy (PBP, z ang. NVC – Nonviolent Communication) pozwala budować relację z dzieckiem opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i trosce już od najmłodszych lat. Uczy dbać o własne i cudze potrzeby także w dorosłym życiu. Pokazuje jak rozumieć intensywne emocje oraz co z nimi robić, a przede wszystkim pozwala zamienić przerzucanie się pustymi argumentami na wymianę spostrzeżeń na znacznie głębszym poziomie autentycznych potrzeb.

Co osiągniesz dzięki szkoleniu:
• Poznasz model Porozumienia Bez Przemocy.
• Nauczysz się zamieniać oceny na spostrzeżenia.
• Poznasz źródła emocji własnych i dziecka.
• Przećwiczysz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.
• Zwiększysz umiejętność rozpoznawania potrzeb (własnych i dziecka).
• Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek.
• Będziesz lepiej rozumieć przyczyny zachowań dziecka.
• Nauczysz się jak unikać stawiania żądań i dowiesz się czym je zastąpić.
• Dowiesz się co zrobić wobec sprzeciwu dziecka oraz nauczysz się odmawiać w sposób, który nie rani.
• Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych.

Program szczegółowy
Czas trwania: 2 dni

Dzień 1:
1. Poznanie i doświadczenie modelu NVC
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” (Konfucjusz)
Warsztat zaczniemy od intensywnego poznawania, obserwowania i doświadczania. Ucząc się modelu NVC warto od samego początku rozumieć istotę podejścia, jakie zaproponował Marshall Rosenberg. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut spotkania dotkniemy i doświadczymy tych elementów komunikacji, które są kluczem do zrozumienia powodów złości i źródeł zgody.
2. Spostrzeżenie
W drugiej części spotkania zdefiniujemy i doświadczymy różnicę między spostrzeganiem, a ocenianiem. Zdefiniujemy blokady komunikacji, które gwarantują wzbudzenie sprzeciwu oraz będziemy ćwiczyć przekazywanie ważnych informacji w sposób bezpośredni i precyzyjny, a zarazem nieraniący.
3. Emocje
W trzeciej części sięgniemy do emocji. Rozwiniemy język związany z emocjami, aby trafniej opisywać stany. Będziemy rozwijać umiejętność wchodzenia w kontakt z uczuciami własnymi i dziecka, co pozwoli wypracować sposoby przyjmowania i radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Dzień 2:
1. Potrzeby
Ta część posłuży zbudowaniu większej świadomości własnych i dziecięcych potrzeb. Dzięki tej świadomości staną się zrozumiałe nawet najtrudniejsze zachowania dzieci. Jednoznacznie rozdzielimy rzeczywiste potrzeby od chwilowych zachcianek. Będziemy trenować umiejętność rozumienia przekazu płynącego z serca dziecka, nawet gdy forma przekazu jest trudna do przyjęcia. Ta część sprawi, że przestaniemy być „niewolnikami” utartych schematów nieudanych rozmów.
2. Prośba
Ta część pozwoli doświadczyć różnicy między prośbą i rozkazami, poczujemy konsekwencje stosowania obu form. Określimy warunki, które umożliwiają formułowanie próśb oraz poszukamy konkretnych rozwiązań i strategii umożliwiających pełne szacunku uzgadnianie z dzieckiem strategii i rozwiązań. Podczas tej części nauczysz się przyjmować odmowę dziecka oraz odmawiać dziecku w sposób, który nie wzbudzi sprzeciwu.

Całe spotkanie jest prowadzone metodami warsztatowymi. Będziemy rozwijać i trenować nowe umiejętności poprzez wykonywanie ćwiczeń i pracę na przykładach z życia wziętych. Będziemy poszerzać wiedzę i świadomość, przekładać tę wiedzę na konkretne sytuacje i rozwijać umiejętność jej wykorzystania.

Trener – Aleksandra Mroczko
Wierzę, że można mieć dobre, ubogacające relacje, pełen miłości dom oraz dającą satysfakcję pracę. Wiem, że warto do tego dążyć. Towarzyszę w budowaniu szczęśliwego i pełnego równowagi życia poprzez szkolenia i coaching. Daję przestrzeń, by nabrać dystansu i odwagi, by wybrać w zgodzie ze sobą to, co ma największe znaczenie.
Z wykształcenia jestem psychologiem, pracuję jako coach i trener. Pierwsze warsztaty związane z NVC przeprowadziłam w 2010 roku, a moje zauroczenie tym modelem trwa do dziś. W 2013 roku uzyskałam certyfikat na poziomie ACC wydany przez International Coach Federation. Od tego czasu spędziłam kilka tysięcy godzin w gabinecie i na sali szkoleniowej towarzysząc w rozwoju, w zmianach i sukcesach. Tworzę programy i narzędzia rozwojowe, także w formie wydawnictw dostępnych szerszej grupie odbiorców.
W życiu prywatnym jestem przede wszystkim oddaną, kochającą żoną oraz radosną i spontaniczną mamą. Z zamiłowaniem wędruję po górach, z przyjemnością jeżdżę na rowerze i chętnie podejmuję wyzwania.

WAŻNE INFORMACJE
Miejsce: Wrocław, Wyspa Piasek, ul. św. Jadwigi 12
Termin: 5-6 listopada 2016, w godzinach od 9:30 do 17:30
Inwestycja: 470 zł od osoby, 750 zł od pary (Twoja druga połówka ma 40% zniżki!).
 
Nie przegap szansy na 25% rabatu i obniż inwestycję do 353 złotych!
 
Uzyskaj RABAT 15% rezerwując miejsce do 23.10!
DODATKOWE 10% rabatu zdobędziesz, zapraszając na spotkanie zaprzyjaźnioną osobę lub parę. Rabat otrzymacie oboje!
Cena obejmuje:
1. Uczestnictwo w dwóch pełnych dniach szkoleniowych.
2. Materiały szkoleniowe w wersji papierowej i elektronicznej oraz mailowe podsumowanie spotkania.
3. Obiad.
4. Kawę, herbatę, wodę, soki i zdrowe przekąski.
5. Indywidualną konsultację z Aleksandrą Mroczko, do wykorzystania w ciągu miesiąca od uczestnictwa w warsztacie. Możesz ją wykorzystać jako sesja konsultacyjną dla siebie lub poprosić o sesję z uczestnictwem dziecka.
6. Rabat 15% na #PudełkoDlaPar!
 
 Zgłoszenia poprzez formularz google.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł/osobę, 200 zł/parę na konto:

Aleksandra Mroczko
89 1050 1575 1000 0092 2091 3785
W tytule przelewu proszę wpisać: imię, nazwisko „Język serca dla rodziców”
W razie jakichkolwiek zmian ze strony organizatorów zaliczka zostanie w całości zwrócona.

Istnieje możliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem/dziećmi za dodatkową opłatą.
 W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.
Małgorzata Sobańska

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply